Kuchnia to miejsce, w którym spędzamy dużo czasu. Przygotowywanie posiłków dla całej rodziny może być bowiem długotrwałe. Wraz z postępem technologicznym do dyspozycji mamy jednak coraz więcej urządzeń, które ułatwiają nam gotowanie i czynią je przyjemniejszym. Wśród takich sprzętów wyróżnić należy okapy. Usuwają one z pomieszczenia parę wodną oraz wszelkiego rodzaju nieprzyjemne zapachy, powstające w trakcie przygotowywania potraw.

Szerokie możliwości wyboru

Obecnie dużą popularnością cieszą się okapy do zabudowy. Mogą być one instalowane bezpośrednio w szafkach kuchennych. Takie rozwiązanie sprawia, że są one praktycznie niewidoczne dla użytkownika. Przez wzgląd na kompaktowe rozmiary stanowią idealne rozwiązanie w małych pomieszczeniach, gdzie każdy centymetr niezajętej przestrzeni jest na wagę złota. Tego rodzaju produkty dedykowane są również osobom, które uważają, że okapy nie posiadają żadnych walorów estetycznych, a ich widoczność zepsułaby elegancką aranżację wnętrza kuchni.

Aby całkowicie ukryć okap, warto zdecydować się na model szafkowo-zintegrowany bądź uchylny. W pierwszym przypadku urządzenie montowane jest na dnie szafki znajdującej się nad kuchenką, w drugim zaś za frontem kuchennym. Zdecydować można się również na modele częściowo widoczne. Wówczas stosuje się okapy teleskopowe.

Ciekawą alternatywę stanowią również okapy do zabudowy w ścianie. Zazwyczaj montowane są one nad blatem kuchennym lub kuchenką. Dzięki ciekawej oprawie graficznej i nowoczesnemu designowi doskonale prezentują się w kuchniach urządzonych w stylu modernistycznym.

Nowatorskie rozwiązanie stanowią także szczelinowe okapy przeznaczone do zabudowy blatowej. Urządzenie umieszcza się w wewnątrz blatu, obok kuchenki. Ze względu na swoje walory dekoracyjne są często stosowane w kuchniach otwartych na salon. Niektóre modele wyposażone są w opcję całkowitego wsunięcia w blat po zakończonej pracy. Wśród szerokiego asortymentu tych urządzeń wyróżnić należy również okapy przeznaczone do zabudowy sufitowej. Swym wyglądem przypominają one lampę, dzięki czemu stanowić mogą unikalną ozdobę kuchni.

Twoja ocena: oceń teraz
Aktualna ocena: 0 - 0 głosów